Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Кочубеївський сільський голова

 

Дударь

Іван

Іванович


ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

Калитянська ОТГ

Жовтнева ОТГ

Ляшківська ОТГ

Білозірська ОТГ

 

На виконання листів обласної державної адміністрації № 16017/0-19/16                 від 07 листопада 2019 року та № 16899/0-19/16 від 18 листопада 2019 року просимо приєднатися до всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства».

Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів,            5 грудня – Міжнародний день волонтера,  6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно-зумовленого насильства.

Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах.

Для того, щоб приєднатися до акції необхідно  розмістити, надіслані у повідомлені відеоролики, на офіційному WEB-сайті та медіа-ресурсах Вашого закладу.

Про вжиті заходи повідомити Департамент до 06 грудня 2019 року на електронну адресу anna.pulinetc@ukr.net з поміткою «16 днів». 

Телефон для додаткової інформації 099 980 15 59 Пулінець Ганна Олегівна.

 

З повагою

 

Заступник директора  Департаменту                                                        Ліна БОНДАРЕВА

Чим відрізняються симптоми грипу і ГРВІ

 

Різниця між грипом та ГРВІ насамперед полягає у тому, що збудниками грипу є різні штами вірусу (варіанти одного виду вірусу, що відрізняються за рядом властивостей), а збудниками ГРВІ є понад 200 вірусів, які часто не пов’язані генетично та належать до різних груп захворювань.

ГРІ — гостра респіраторна інфекція — найширше поняття, що включає респіраторні інфекції, спровоковані як вірусами (ГРВІ — переважна більшість випадків), так і бактеріями (бактеріальні ГРІ виникають значно рідше).

Основна різниця у симптомах грипу і ГРВІ полягає в тому, що грип розпочинається раптово і гостро, а впродовж періоду хвороби різко виражені ломота в тілі, озноб, головний біль і біль у м’язах, а ГРВІ зазвичай починається поступово і супроводжується відчуттям «розбитості» та загального нездужання.

 

 

Симптоми

Грип

ГРВІ

Різкий та гострий початок хвороби

Характерний. Людина часто навіть може вказати конкретний час, коли захворіла

Нехарактерний. Початок хвороби зазвичай поступовий

Температура тіла

Підвищується різко, зазвичай вище 38 ºС

Може бути, але зазвичай в межах 37–37,5 ºС

Нежить, закладеність носа

Може з’явитися на 2–3-й день як ускладнення

Виникає в перші дні, часто — перший симптом ГРВІ

Чхання

Найчастіше немає

Найчастіше є

Кашель

Найчастіше з’являється на 2-гу добу захворювання, часто спричиняє біль за грудниною

Не різко виражений, найчастіше з’являється одразу, разом з болем у горлі

Біль у горлі

Зазвичай нехарактерний, може з’явитися на 3–4-й день захворювання

Найчастіше з’являється одразу, має виражений характер

Головний біль, біль у м’язах

Є

Одразу немає, може з’явитися, якщо виникають ускладнення

Відчуття втоми, млявість

Є

Виникає, якщо висока температура тіла тримається більше доби

Безсоння

Є і може зберігатися ще 2–3 тиж після хвороби

Може з’явитися, якщо висока температура тіла тримається більше доби

Дискомфорт в очах

Часто з’являються почервоніння очей, світлобоязнь, сльозотеча

При аденовірусній інфекції може виникати відчуття піску в очах, при інших ГРВІ найчастіше немає

 

Збудники, симптоми та перебіг ГРВІ

 

Оскільки існує дуже багато різних вірусів — збудників ГРВІ, то форма перебігу захворювання в кожному конкретному випадку залежить від того, яким саме вірусом заразилася людина. Як правило, ці віруси найбільш активні у холодні пори року та переважно уражують слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, а також вуха, носа, горла тощо.

Найпоширенішим збудником ГРВІ є риновірус. Цей вид вірусу розмножується в клітинах епітелію порожнини носа, провокуючи місцеве запалення. Саме тому передусім з’являються такі симптоми ГРВІ, як нежить, закладеність носа, біль у горлі та кашель. ГРВІ прогресує кілька днів, а потім людина самостійно одужує без спеціального лікування.

Дуже важливо не займатися самолікуванням, а звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта.

Перебіг риновірусної інфекції може бути у важчій формі у осіб з ослабленим імунітетом.

Ускладнення ГРВІ — це зазвичай запалення носових ходів та середнього вуха. ГРВІ може стати причиною або посилити симптоми деяких хронічних захворювань дихальних шляхів, таких як бронхіальна астма.

Збудники, симптоми та перебіг грипу

Тяжкість перебігу грипу залежить від таких факторів:

 • імунітет;
 • штами вірусу та вторинних бактеріальних інфекцій, які можуть розвиватися як ускладнення після зараження вірусом грипу;
 • наявність будь-якого іншого захворювання;
 • певні генетичні особливості організму.

Різні комбінації усіх цих факторів пояснюють той факт, що одні люди хворіють грипом практично без прояву зовнішніх симптомів, а у інших вірус грипу викликає серйозні ускладнення та порушення або навіть стає причиною смерті.

Запальний процес і, відповідно, підвищення температури тіла до 38 ºС є нормальною реакцією організму на збудника, оскільки дозволяє боротися з інфекцією та поступово одужувати. Однак висока температура тіла (понад 39 ºС) є небезпечною, тому її слід знижувати. Іншими характерними симптомами грипу є головний біль, ломота у м’язах і суглобах, загальна слабкість, втрата апетиту, можливо, нудота, кашель, що може тривати більше 2 тиж. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Не займайтеся самолікуванням — при появі перших ознак звертайтеся до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

Вірус грипу може локалізуватися як у верхніх, так і в нижніх дихальних шляхах, що частково пояснює здатність цього вірусу викликати тяжкі форми захворювання. Ще одним важливим фактором, що відрізняє грип від ГРВІ та робить вірус грипу настільки небезпечним, є ймовірність розвитку вторинних бактеріальних інфекцій. Такі бактеріальні інфекції часто стають причиною погіршення стану хворого через пошкодження легеневої тканини, посилення запального процесу та серйозні порушення функцій органів дихання.

Щорічна вакцинація проти грипу знижує ризик захворіти на грип, ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня в національному календарі щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власні кошти громадян.

 

Небезпечні симптоми: коли треба викликати екстрену допомогу

 

Телефонуйте 103, якщо з’явилися небезпечні ознаки:

 • задишка;
 • висипи на шкірі;
 • кровохаркання;
 • синюшний відтінок шкіри;
 • блювання та діарея;
 • біль в грудях;
 • зниження артеріального тиску;
 • сповільнений пульс;
 • аритмія;
 • порушення свідомості;
 • судоми.

Ці симптоми ігнорувати в жодному разі не можна. Продовжувати лікування вдома дуже небезпечно, оскільки затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

   Інформація на сайт громади

 

 

 

Президент України підписав указ, яким запровадив День безпеки пацієнтів.

 

 4 вересня Президент підписав Указ № 648/2019 від 4 вересня 2019 року про "Про День безпеки пацієнтів". Цей день відзначатимуть 17 вересня — у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

 

Джерело: https://www.medsprava.com.ua/news/2494-mjnarodniy-den-bezpeki-patsntv-ukaz-prezidenta-vd-4-veresnya

 

Указ заснований на рішенні 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я. ВООЗ провадить кампанію за покращення безпеки пацієнтів у медичних закладах.

 

Інфекційна безпека та інфекційний контроль

 

Інфекційний контроль - комплекс заходів, який направлений на попередження інфікування при наданні медичної допомоги.

 

Заходи включають в себе своєчасну вакцинацію і ревакцинацію, використання засобів індивідуального захисту, дотримання правил особистої гігієни і профілактики, проходження щорічних медоглядів та ін.

 

Складна епідситуація вимагає приділяти підвищену увагу до запобігання поширенню інфекцій і посилює вимоги до якості дезінфекції виробів медичного призначення, інструментів і об'єктів лікарняного середовища.

 

Інфекційний контроль та інфекційна безпека в закладах охорони здоров’я (ЗОЗ)

 

 Поняття інфекційної безпеки в закладі охорони здоров’я розглядається в двох аспектах: 

 

1 - система управління біологічними факторами ризику з метою їх усунення, ослаблення або подолання спровокованих ними наслідків;

 

2 - сукупність профілактичних заходів, спрямованих на недопущення поширення небезпечних інфекційних захворювань серед пацієнтів і персоналу.

 

КЗ "Кочубеївський Центр Первинної Медичної Допомоги"

 

                            Інформація в газету та на сайт громади.

 

26.04.2019р в КНП «Кочубеївський ЦПМД» відбулася медична конференція присвячена  Всесвітньому Дню охорони праці, який відзначають 28.04.2019р  та до Всесвітнього Дня меланоми 10.05.2019р.

 

1. Відповідно до наказу Департаменту охорони здоров`я №313-н від 10.04.2019р.«Про проведення заходів з нагоди всесвітнього дня охорони праці» та листа № 3007-02-11/0/19 від 23.04.2019р.  «Про пожежну безпеку» проведено збори працівників трудового колективу КНП «Кочубеївський ЦПМД»  та його підрозділів, на яких  доведено інформацію Міжнародної організації праці (МОП) щодо загальної кількості випадків виробничого травматизму ,важливість й методи удосконалення збору та використання даних  про безпеку та гігієну праці, організовано «круглий стіл» ,де обговорювались питання щодо поліпшення умов та безпеки праці на підприємстві.

 

 Також проведено плановий повторний інструктаж з охорони праці, позаплановий з питань безпеки дорожнього руху з водієм санітарного автотранспорту, інструктаж з пожежної безпеки з усіма працівниками закладу з реєстрацією в журналах з охорони праці та протипожежної безпеки, тестування обізнаності працівників закладу з питань охорони праці.

 

Перевірено комплектацію протипожежних щитів та наявність засобів пожежогасіння .

 

 За час роботи комунального некомерційного підприємства «Кочубеївський ЦПМД» випадків виробничого травматизму, дорожньо-транспортних пригод та пожеж не зареєстровано.

 

2. До Всесвітнього Дня меланоми на території КНП «Кочубеївський ЦПМД» та його структурних підрозділах  розміщенні санбюлетні по профілактиці  меланоми та раку шкіри. Сімейними лікарями Кочубеївської  та Орлівської АЗПСМ проводяться огляди населення на виявлення злоякісних новоутворень на шкірі. Сімейний лікар Чердинцева Людмила Іванівна серед медичних працівників провела навчання по ранньому виявленню меланоми.

 

 

 

2019