Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Кочубеївський сільський голова

 

Дударь

Іван

Іванович


ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

Калитянська ОТГ

Жовтнева ОТГ

Ляшківська ОТГ

Білозірська ОТГ

Звіт роботи сектору економічного розвитку та залучення інвестицій виконавчого комітету Кочубеївської сільської ради об'єднаної територіальної громади за 2018 рік

Опубликовано 16.01.2019

 Протягом  2018 року  сектор економічного розвитку та залучення інвестицій виконавчого комітету Кочубеївської сільської ради об`єднаної територіальної громади (далі Сектор) виконував завдання, що передбачені Положенням про Сектор, Планом роботи на 2018 рік, іншими нормативно-правовими актами, розпорядчими документами голови обласної державної адміністрації, рішеннями сільської ради та виконкому.

   Основними завданнями Сектору є забезпечення реалізації на території громади державної політики економічного і соціального розвитку; координації проектної діяльності; співпраці з міжнародними донорськими структурами; сприяння розвитку міжнародного співробітництва у соціальній та гуманітарних сферах; забезпечення реалізації на території ОТГ єдиної державної зовнішньоекономічної політики і державної політики у сфері зовнішніх відносин; державної політики у сфері інвестиційної діяльності та державно-приватного партнерства; державної політики у сфері туризму.

 

  Розробка програм соціально-економічного розвитку

Спеціалістами сектору та профільною робочою групою в червні поточного року було здійснено перегляд та оновлено : Стратегію сталого розвитку Кочубеївської сільської ради об`єднаної територіальної громади на 2017-2027 роки, яка була затверджена рішенням ХХІІІ сесії VII скликанняКочубеївської сільськоїради об’єднаної територіальної громади від 28 лютого 2017  року № 243. Розроблено та затверджено рішенням сесії №443 від 29.03.2018року     План соціально-економічного розвитку Кочубеївської сільської ради об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки .

 

Проектна діяльність

 

Протягом 2018 року Сектором активізовано роботу щодо підготовки проектних заявок до конкурсів проектів та відправлено на конкурсні відбори інвестиційних проектів (на 2019 рік):

     1.Кусаноне : Утеплення Орлівського  НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок» Кочубеївської сільської ради ОТГ Кочубеївського освітнього округу.

     2. В червні 2018 року Кочубеївська  ОТГ  прийняла участь у II обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, сіл, селищ, міст Херсонської області.

  В результаті  конкурсного відбору Кочубеївська ОТГ ввійшла до списку переможців з проектом «Капітальний ремонт покрівлі Кочубеївської філії заклад  I-II ступенів ОЗ Орлівський НВК «ЗОШ I-III ступенів-дитячий садок». Вартість проекту становить 1248.380 тис. грн. (з них:  500.0 тис. грн-кошти обласного бюджету,  673.38 тис. грн.-місцевого бюджету,   75.0  тис. грн-кошти партнера) та буде реалізовано у 2019 році.

 3. Подано двомовну інвестиційну пропозицію на конкурсний  відбір   по встановленню сонячних панелей біля с. Світлівка, с. Пригір'я до компанії High Energy, яка займається розробкою і супроводом проектів створення СЕС та постачанням необхідного обладнання і яка на даний момент співпрацює з іноземними компаніями, що зацікавлені інвестувати у великі проекти СЕС в Україні.

    4. Подано проектну заявку інвестиційного проекту, що може реалізовуватися за рахунок коштів Державної субвенції на розвитокінфраструктури:Співфінансування програми удосконалення послуг муніципального транспорту для покращення доступу населення громади до адміністративних, медичних та соціальних послуг. Згідно наданого висновку від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  було підготовлено  проектну заявку

 « Придбання шкільного автобуса» , на яку  отримано  позитивний висновок. Після проведеної процедури  державної/публічної закупівлі  придбано шкільний  автобус спеціалізований з можливістю перевезення школярів з обмеженою здатністю до пересування загальною вартістю 2095.0 тис. грн. (2033,6 тис. грн.- кошти Державної субвенції на розвиток інфраструктури;  61.4 тис. грн.-кошти місцевого бюджету)

  Кочубеївська ОТГ одна з небагатьох об’єднаних громад Херсонської області, яким вдалось  використати кошти державної субвенції на розвиток інфраструктури  у 2018 році на  100%.

 

Міжнародне співробітництво

Протягом  2018 року діяльність Сектору була спрямована на співробітництво із зарубіжними містами та регіонами, організацію та проведення у громаді міжнародних заходів, сприяння реалізації міжнародних проектів на території ОТГ, участь у міжнародних комунікативних заходах (конференціях, семінарах, круглих столах, програмах по обміну досвіду, навчальних програмах та тренінгах), забезпечення позитивного іміджу об’єднаної громади, забезпечення співробітництва місцевої  влади та міжнародних компаній і організацій, потенційно здатних виступити учасниками важливих для місцевої економіки проектів. Відповідно до зростаючого запиту на залучення зовнішніх (відносно ОТГ) інвестицій Програмою «DOBRE» 7-8 серпня  було проведено практичний тренінг на тему «Як громади можуть залучати та працювати з інвесторами?», в якому прийняла участь і Кочубеївська ОТГ.   Програма тренінгу передбачала практичну роботу учасників з реальними інвестиційними пропозиціями . Від нашої громади, однією із пропозицій, була представлена тема «Молочна кооперація» . Особлива увага  була приділена темі налагодження та щоденного ведення  комунікацій з потенційними інвесторами, підготовці  відповідних  презентаційних матеріалів про громаду.

 11 жовтня 2018 року, спільно із членами новостворюючого молочного кооперативу,  сектор економічного розвитку  провів  перші збори, на яких відбулось обговорення  по написанню проекту  від Кочубеївської сільської ради ОТГ «Кооперація-відродження села» та переглянуто підготовлену презентацію по створенню молочного кооперативу, яку було представлено на операційному семінарі Програми "DOBRE", Місцевий економічний розвиток (МЕР) «Від стратегії до дій» в м.Херсон 20-21 вересня 2018 року .Для  роботи над Програмою  МЕР рішенням виконавчого комітету створено робочу групу у кількості 7 чоловік .

 12 жовтня в Громадській приймальні "Центру надання адміністративних послуг" проведено засідання стосовно створення молочного кооперативу в Кочубеївській об'єднаній територіальній громаді, на якому були присутні  і представники від Програми "DOBRE" .

22 жовтня в кабінеті сільського голови, за участі  зацікавлених жителів громади в  розвитку кооперації на території Кочубеївської ОТГ,  відбулось обговорення, щодо створення кооперативу по розведенню кролів.

Згідно завдань, намічених на проведених засіданнях, сектором було розроблено  Програму МЕР. В програму ввійшла розробка концепцій по створенню молочного кооперативу та кооперативу по розведенню кролів , згідно яких  розраховано  бюджети двох проектів загальною вартістю   близько 2,5 млн грн. До розрахунку включено кошторисні витрати членів кооперативів, місцевого бюджету та коштів Програми DOBRE.

   В рамках  співпраці із  Програмою DOBRE за експертної підтримки спеціалістів розроблено «План удосконалення послуг муніципального транспорту в Кочубеївській ОТГ», який затверджено рішення сесії №460 від 29.03.2018 року. В рамках вище зазначеного Плану,  розроблено  «Програму удосконалення послуг муніципального транспорту в Кочубеївській ОТГ» (затверджену рішенням сесії №470 від 29.03.2018 року) та подано проектну заявку для гранду «Відкриття соціального маршруту, шляхом придбання автобуса» . Бюджет проекту  склав  3382.0 тис.грн.  Заявку погоджено та передбачено її реалізацію в період 2018-2019 роки.

Бюджет проекту передбачає:                                                                                                                                 -придбання автобуса , придбання і встановлення 3-ох зупинок громадського транспорту в селах Заградівка, Пригір'я, Кочубеївка  (Програма DOBRE-2285000.0 грн );

-ремонт 11 існуючих зупинок, ремонт дороги  Кочубеївка-Давидів Брід, утримання автобуса, а саме заробітна плата водію, придбання паливно-мастильних матеріалів ( місцевий бюджет—1097000.0 грн).

Так в поточному 2018 році  з місцевого бюджету перераховано кошти в сумі 750000.0 грн  до обласного бюджету на співфінансування  робіт з ремонту дороги   сполученням Кочубеївка-Давидів Брід  .  У січні 2019 року  планується  здійснити  ремонт  5 км.  дороги.

Спеціалістами сектору  опрацьовано та заповнено опитувальний лист від Програмою DOBRE , в якому також було надано розроблений маршрут  руху муніципального транспорту, додано  заключений договір безоплатної оренди приміщення (гаража) для зберігання автобуса .

   У 2017 році  програмними спеціалістами Програми DOBRE здійснено перший  моніторинг «Результати роботи ОТГ» по двадцяти напрямкам . У 2018 році сектором було самостійно опрацьовано та розроблено наступний план моніторингу , згідно якого буде оцінено роботу ОТГ  за минулий рік. Програмним спеціалістом від  DOBRE  у січні 2019 року буде представлено результат погодженої оцінки, про яку буде повідомлено  на сайті громади та у місцевій газеті.

   У листопаді 2018 року сектором розпочато роботу по заповненню опитувальників  по  спожитих енергетичних ресурсах за останні  5 років, згідно енергетичних розрахункових даних (2013-2017 роки), що надасть змогу  Кочубеївській ОТГ прийняти участь у Програмі LINK Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи, що фінансується Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії. Результатом якого стане підписання «Угоди  мерів» та розробка  Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку та клімату (SECAP) .

 

     Бюджет участі

 У 2018 році  сектор економічного розвитку  надав  допомогу в написанні п'яти  проектів із семи поданих до  бюджету участі. Проведено  три засідання  спільно  з координаційною радою. Проведено роботу  щодо  формування та друку бюлетенів голосування,  внесенню змін до Положення про Партисепативний  бюджет Кочубеївської ОТГ.

 

      Аналіз фінансової діяльності ОТГ

  Проводиться  аналіз фінансової діяльності  Кочубеївської ОТГ  за  період 2016-2018 роки.  Ведеться збір інформації по використанню енергоносіїв структурними  підрозділами ОТГ, для подальшого моніторингу ефективності їх використання .

Впровадження та моніторинг електронних закупівель в громаді

Порядок здійснення закупівель відбувається з використанням електронної системи відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», залучення суб’єктів господарювання громади  до реєстрації в системі ProZorro та участі в торгах, які проводяться на території громади.

Станом на 01 січня 2019  року в ОТГ проведено 7 процедур, що передують закупівлі через електронну систему ProZorro на загальну суму 5182912 грн. Закупівлі по  вищезазначених проектах реалізовано через електронну систему ProZorro,згідно   Положення про тендерний комітет виконкому Кочубеївської сільської ради об`єднаної територіальної громади.

 

 

 Завідувач  сектору економічного розвитку
та залучення інвестицій виконавчого комітету
Кочубеївської сільської ради
об`єднаної територіальної громади                                    Реверук  Л. П.

Звіт роботи сектору економічного розвитку та залучення інвестицій виконавчого комітету Кочубеївської сільської ради об'єднаної територіальної громади за 2018 рік