Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Кочубеївський сільський голова

 

Дударь

Іван

Іванович


ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

Калитянська ОТГ

Жовтнева ОТГ

Ляшківська ОТГ

Білозірська ОТГ

Зустріч землекористувачів

Опубликовано 15.10.2018

      11 жовтня 2018 року у приміщенні Кочубеївської сільської ради об’єднаної територіальної громади   за участю сільського голови Дударь І.І., заступника сільського голови Щербань Н.П.,спеціалістів  сектору земельних відносин та охорони навколишнього середовища  відбулася  робоча  зустріч землекористувачів всіх форм власності ОТГ.

       На порядку денному були розглянуті вкрай важливі питання, що стосується життєдіяльності громади, а саме :

  1. Про дотримання сільгоспвиробниками чинного законодавства щодо повноти нарахування та сплати орендної плати, нарахування та сплати податків до бюджету ОТГ.
  2. Про приведення договорів оренди у відповідність чинному законодавству.
  3. Ознайомлення з розпорядженням КМУ від 5 вересня 2018 р.

№ 649-р  « Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

  1. Ознайомлення з Законом України від 10 липня 2018 року № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні»
  2. Утворення робочих груп по інвентаризації земель ОТГ.

        Сільським головою доведено до відома присутніх  що Державною службою  з питань праці, Державною  фіскальною  службою, Пенсійним  фондом України,  Національною поліцією, іншими  центральними органами виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування розпочато з 5 жовтня 2018 р та будуть  проводитися  комплексні заходи , спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Сільським головою наголошено на необхідність  дотримання вимог законодавства  щодо нарахування  та  своєчасної сплати податків до бюджету громади всіма землекористувачами . Адже від  повноти сплати податків залежить наповнення бюджету громади ,а далі  покращення матеріальних баз закладів освіти , медицини, культури  та і взагалі виконання  програм розроблених  та прийнятих депутатами  на сесіях ОТГ .

        Сільським головою проінформовано  присутніх  про те ,що Президент підписав Закон України від 10 липня 2018 року № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», який вступить в дію з 1 січня 2019 року.

             Законом віднесено лісосмуги до земель сільськогосподарського призначення і врегульовано їх передачу в оренду. 

            Зі вступом Закону в силу  право орендувати польові дороги надано усім орендарям масивів, але при цьому не можна обмежувати доступ інших орендарів до земельних ділянок .Земельні ділянки державної  чи комунальної власності  під польовими дорогами , запроектованими для доступу до земельних ділянок , розташованих у масиві  земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг ,що обмежують масив), передаються в оренду без проведення торгів  власникам та/або  користувачам земельних ділянок ,суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами.

           Законом дозволений обмін земельних ділянок  на рівноцінну   земельну ділянку .

           Законом дозволено  радам ініціювати проведення інвентаризації  земель ОТГ. Виявлені при інвентаризації нерозподільні земельні ділянки , невитребувані частки (паї)  за рішенням ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням   на строк до дня  державної реєстрації права власності .

          Але до цього  всього повинна  бути проведена   відповідна роботи спеціалістами сектору земельних відносин та охорони навколишнього середовища  спільно із землекористувачами по повноті  обліку земельних ділянок . Також  важливим питанням залишається   своєчасність оформлення відповідної  землевпорядної  документації   на земельні ділянки , укладення договорів , внесення змін до діючих договорів .

         Для підготовки  проведення інвентаризації земель ОТГ було створено робочі групи  до складу яких увійшли   спеціалісти сектору земельних відносин та охорони навколишнього середовища та землекористувачі.

Крім даних питань сільським головою  було повідомлено про хід передачі земель державної власності до комунальної власності громади .

На даний час Державним реєстратором  зареєстровано  в  державному реєстрі 196 земельних ділянок  та передано на підпис до Кочубеївської ОТГ  .  

 

                                          Зав. сектору земельних відносин та охорони навколишнього середовища  Михайлишина О.І.

Зустріч землекористувачів