Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Кочубеївський сільський голова

 

Дударь

Іван

Іванович

ЗверненняЗверненняЗвернення

Утворення адміністративно-територіальної одиниці:

Кочубеївська сільська територіальна громада

З Літопису першої громади в Херсонській області – Кочубеївської об’єднаної територіальної громади

Опубликовано 30.06.2020

  Шановні друзі!

Ми живемо у чудовому мальовничому краї – на нашій славній Україні, на квітучих Херсонських просторах, на прекрасній, неповторній землі – Кочубеївській об’єднаній територіальній громаді, яка утворена 23 липня 2015 року. До складу сільської ради об’єднаної громади входить 14 населених пунктів, колишніх 4 сільських рад: Кочубеївка, Орлове, Пригір’я, Заградівка, Микільське, Світлівка, Наталине, Новобратське, Нова Шестірня, Рівнопілля, Свободне, Краснівка, Кам’янка, Розівка.

Історія розвивається циклічно, за спіраллю. Кожному дає можливість виправитися, пропрацювати помилки і вийти на вищий рівень. Саме так сталось з населеними пунктами нашої громади. Адже, все починалось в далекому минулому. В 1871 році німці-меноніти з колонії Молочної домовлялися про купівлю 21.276 десятин землі у князя А.В. Кочубея. Офіс Орлофської /Кочубеївської по документах німців- менонітів заградівської волості був розташований в селі Тіге. Село Тіге, № 8( Кочубеївка ) було засноване в 1873 році. Тіге було адміністративним центром Орлофсько /Кочубеївської волості до складу якої входило 17 колоній В 1915 році село перейменували в Кочубеївку. Через сторіччя створено Кочубеївську об’єднану територіальну громаду - 23 липня 2015 року, яка об’єднала всі села, що входили до адміністративного центру Тіге ( за виключенням тих, що перебувають в складі Миколаївської області).
Історія cтворення Першої об’єднаної громади пройшла складний і тернистий шлях. Це одна з перших громад, яка утворена в Україні і перша громада в Херсонській області. Ми на сторінці ФБ висвітлювали та продовжуємо знайомити Всіх з процесом об’єднання громади. Об’єднання громади ініційоване 05 березня 2015 року головою Кочубеївської сільської ради Дударь І.І. Ідею підтримали голова Заградівської сільської ради Шалига Н.М, в.о.голови Пригір’ївської сільської ради Алексеєва Н.М, голова Орлівської сільської ради Дмитриченков О.С. Після тривалого обговорення в громадах дійшли згоди щодо об’єднання. Пройшовши всі необхідні юридичні процедури, подали на розгляд Херсонської обласної ради (оскільки Кочубеївської сільської ради об’єднаної територіальної громади не було в Перспективному плані Херсонської області, а це надзвичайно важливо). 05 червня 2015 року врахувавши думку та підтримавши ініціативу щодо обєднання та включення до перспективного плану Херсонської області, відбулася сесія Херсонської обласної ради на якій було затверджено Перспективний план Херсонщини. Перспективний план формування територій громад Херсонської області був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 5.08.2015р. №832-р.
25 жовтня 2015 року проведено вибори Кочубеївського сільського голови об’єднаної територіальної громади та депутатів. 17 листопада 2015 року було визнано повноваження голови Дударь І.І. та 14 депутатів об’єднаної громади .
Звичайно пережито чимало гірких, світлих і переможних митей, змін багато. Тож зрозуміло, що маємо сьогодні певні досягнення - цілком заслужену винагороду за гідно пережиті випробування та ризики першопрохідця на Херсонщині.
Пережито немало, але зміцнюється впевненість, що іще не все можливе зроблено, а попереду – нові успіхи та здобутки. А отже – ще з’явиться, багато нових досягнень та звершень у жителів нашої громади.
Ми віримо у краще майбутнє України, Херсонщини, Кочубеївської громади. Адже «Держава будується не в майбутньому, а сьогодні».
Пам’ятаймо про те, що кожний сам творить себе, своє майбутнє, розбудовуючи державу, громаду для нащадків…
Р.S Продовжуємо знайомство Як це було…

                                                                                             ЦНАП

З Літопису першої громади в Херсонській області – Кочубеївської об’єднаної територіальної громади