Посилено контроль за видатками Фонду соціального страхування України

Опубликовано 23.04.2019

Фондом соціального страхування України розробляються та впроваджуються заходи щодо здійснення ефективного контролю за видатками на матеріальне забезпечення, зокрема, в частині обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності. Нагадуємо, що порядок і умови видачі, продовження та оформлення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, регулюється Наказом МОЗ України № 455 від 13.11.2001 “Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян”, процедура заповнення листка непрацездатності, регулюється Наказом МОЗ України 532\274\136-ос\1406 від 03.11.2004 “Про порядок заповнення листка непрацездатності”.

Контроль за виконанням вищезазначених Інструкцій визначено з метою забезпечення фінансової стабільності системи соціального страхування, упередження зловживань і неправомірного використання коштів Фонду.

План першочергових заходів щодо контролю за здійсненням видатків Фонду на матеріальне забезпечення передбачає, продовження моніторингу та аналізу листків непрацездатності, що видаються закладами охорони здоров’я, проведення спільно із лікуючими лікарями розглядів виявлених недоліків, участь фахівців Фонду у засіданнях комісій із соціального страхування на підприємствах тощо.

Також з березня 2019 року Фондом соціального страхування України відновлено проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. Система контролю отримала нові ризикоорієнтовані підходи, що мають на меті зменшити навантаження на страхувальників (роботодавців) та упередити можливі порушення

За довідками  звертатися по телефону  (05546) 75163.

Світлана ДІДЕНКО,

Начальник Бериславського відділення