Оголошення "Про заміну посвідчень ветерана війни"

Опубликовано 04.02.2019

Шановні жителі Кочубеївської об'єднаної громади! Просимо звернути увагу, що  відповідно до ст.6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», в редакції 1993 року, прирівненими до учасників бойових дій є колишні неповнолітні в’язні концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання, створенних фашистською Німеччиною в період другої Світової війни, а також діти, які народились в зазначених місцях примусового утримання.

До учасників війни належать особи, які в період другої світової війни були насильно вивезені з території інших держав і ті, які після звільнення з концтаборів, гетто та інших місць примусового тримання були переселені на території колишнього Союзу РСР. Законом України «Про жертви нацистських переслідувань» від 23.03.2000 №1584-ІІІ колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання та місць примусових робіт у роки Другої світової війни визнано жертвами нацистських переслідувань та визначено їх право на користування пільгами.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту жертв нацистських переслідувань» від 16.12.2004 р. № 2256-IV зазначені категорії осіб виключено із Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та визначено їх право на користування пільгами відповідно до ст.6-1—6-5 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» від 23.03.2000 №1584-ІІІ. Тому громадянам, які раніше отримали посвідчення ветеранів війни необхідно замінити посвідчення на посвідчення жертв нацистських переслідувань (ст. 5 Закону №1584.)
Для заміни посвідчень необхідно прибути в смт. Високопілля у  Високопільське управління праці та соціального захисту населення (кабінет 4), при собі  мати посвідчення ветерана війни, архівну довідку про підтвердження факту перебування в період Великої Вітчизняної та Другої світової війни в концентраційних таборах, гетто, інших місцях примусового тримання або народження у зазначених місцях примусового тримання та 1 фото 3х4см. Дана категорія пільговиків має  поважний вік та стан здоров’я,  тому документи на заміну посвідчень можуть подати рідні пільговика.

Просимо звернути увагу, що  в цьому році передбачається запровадження монетизації надання пільг, у разі не зміни відповідного статусу, ця категоря осіб втратить право на отримання пільг і соціальних виплат оскільки буде відсутня в ЄДАРПі.

Оголошення "Про заміну посвідчень ветерана війни"