Конференція "Початок нового партнерства: перші результати та церемонія підписання Меморандумів"

Опубликовано 06.03.2019

5 березня у Києві відбулася конференція «Початок нового партнерства: перші результати та церемонія підписання Меморандумів», під час якої 122 громади з 24 областей України підписали Меморандуми про початок роботи з виконавцями Фази Впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення та модернізації Центрів надання адмінпослуг (ЦНАП) – компаніями NIRAS Sweden AB та SKL International.

На конференції з надихаючими словами подяки та підтримки від громад першої фази реалізації модернізації Центрів надання адміністративних послуг виступив сільський голова Кочубеївської об’єднаної територіальної громади Іван Дударь.

Відповідно до Меморандумів, протягом дев’яти місяців у громадах буде створено чи модернізовано 122 ЦНАП. Більше двох мільйонів мешканців України отримають доступ до якісних адміністративних послуг після відкриття високоефективних ЦНАП в громадах.

В конференції «Початок нового партнерства: перші результати та церемонія підписання Меморандумів» взяли участь більше 400 представників громад, обласних державних адміністрацій, профільних та галузевих асоціацій тощо. Після церемонії підписання Меморандумів та презентацій перших результатів та механізмів надання допомоги відбулися обговорення ключових викликів у створенні належних ЦНАП в громадах.

На конференції виступили:

Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, який привітав очільників громад з початком партнерства та сказав:  «Розбудова системи ЦНАПів є маркером успішності реформи децентралізації, яка наближає якісну сервісну послугу до людини. Тільки за минулий рік понад 15 мільйонів українців скористалися послугами сучасних ЦНАПів…» Він подякував партнерам з Програми «U-LEAD з Європою» за підтримку реформи і всебічну допомогу у реалізації планів щодо розбудови мережі ЦНАПів у громадах».

Від імені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України у церемонії підписання Меморандумів взяв участь Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Штефан Шльойнінг, голова Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні, також привітав громади від імені Європейського Союзу та зазначив: «Європейський Союз всебічно підтримує Україну у здійсненні реформи децентралізації, зміцненні можливостей громад у різних сферах управління... Те, як надаються адміністративні послуги, є надзвичайно важливим критерієм розвитку місцевого самоврядування. Доступність та якість адміністративних послуг у громадах – один з ключових факторів успіху та спроможності місцевих органів влади».

Мартін Хагстрьом, Посол Швеції в Україні, який наголосив, що загалом під час Фази Впровадження буде створено до 600 належних ЦНАП, 26 з яких вже відкрито в рамках Початкової Фази Програми.

Анна Лілехунд Хедквіст, регіональний директор, NIRAS Sweden AB, яка сказала: «Зараз ми займаємось вивченням прогресу та стану справ у громадах і плануємо найкращий шлях для створення ЦНАП в партнерстві з громадами. До кінця березня ми зможемо встановити часові рамки виконання наших зобов’язань відповідно до унікальних потреб кожної громади».

Александра Фелінгер, заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ, також привітала учасників заходу та сказала: «У реформі децентралізації якісне надання послуг є невід’ємною частиною адміністративної культури, орієнтованої на своїх клієнтів, громадян.

Сусанна Делланс, керівник напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» сказала: «Я хочу подякувати всім, хто долучився до такого масштабного проекту та допомагає нам впевнено йти до мети: перш за все, нашим партнерам – громадам та малим містам України, а також представникам Уряду, обласних і районних державних адміністрацій, міжнародним партнерам, представникам профільних асоціацій та громадських організацій. Разом ми обов’язково зробимо надання державних послуг для мешканців громад доступним, комфортним та якісним».

Іван Дударь сільський голова Кочубеївської об’єднаної територіальної громади Херсонської області в надихаючому виступі подякував Програмі «U-LEAD з Європою» за допомогу у реалізації відкриття ЦНАП в громаді.

Програма «U-LEAD з Європою» надала підтримку майже 900 громадам у проведенні тренінгів, покращенні якості надання муніципальних послуг.

Всі 122 громади отримають комплексну підтримку від Програми – експерти допоможуть громадам як інституційно, так і фізично (техніка, ПЗ, меблі, дизайн-плани, спеціальні види допомоги тощо). Крім того, більше 3 000 майбутніх співробітників ЦНАП та лідерів громад пройдуть навчання, спеціально розроблене шведськими та українськими експертами Програми для фахівців, які надають послуги громадянам.

З-поміж 122 майбутніх ЦНАП, шість будуть мобільними, тобто спеціально облаштованими транспортними засобами, з двома повноцінними робочими місцями для співробітників та двома місцями для відвідувачів. Всі ЦНАП (як звичайні, так і мобільні), які створені в Україні за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», надають найбільш популярні серед громадян адмінпослуги, доступні для людей з інвалідністю та облаштовані дитячим куточком.

Начальник ЦНАП Н.В.Дударь