Головне управління Держпраці у Херсонській області звертається до роботодавців та працівників регіону!

Опубликовано 05.11.2018

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018    № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» Головним управлінням Держпраці у Херсонській області спільно з представниками фіскальної служби, Пенсійного фонду та Національної поліції розпочато комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

В ході інспекційних відвідувань інспекторами виявляються нелегально працюючі працівники. За кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат.

Головне управління Держпраці у Херсонській областізвертається до роботодавців та наголошує на перевагах оформлення трудових відносин з працівниками відповідно до норм чиного законодавства, аби уникнути застосування штрафних санкцій. Тож радимо ще раз звернутися до норм КЗпП та законів, що регламентують трудові відносини. Сьогодні дешевше дотримуватися норми закону, аніж сплачувати штрафи.

Зокрема, звертаємося до працівників, які з певних причин досі працюють неофіційно. Доки Ви отримуєте «заробітну плату у конверті», роботодавець позбавляє Вас права на основну та додаткову відпустки, оплату лікарняного, дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, допомогу по безробіттю, гарантії на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві тощо. До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Відтак такі громадяни позбавлені соціального захисту при досягненні пенсійного віку.

З метою отримання консультації щодо належного оформлення трудових відносин звертайтесь до ГУ Держпраці у Херсонській області за тел. (0552) 49 06 30.