Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Кочубеївський сільський голова

 

Дударь

Іван

Іванович


ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

Калитянська ОТГ

Жовтнева ОТГ

Ляшківська ОТГ

Білозірська ОТГ

Андрій Гордєєв: "У 2019 році заплановано розширення мережі інклюзивно-ресурсних центрів на Херсонщині"

Опубликовано 29.01.2019

З 2016 року в Україні реалізовується проект Благодійного Фонду Порошенка та Міністерства освіти і науки України щодо впровадження інклюзивної освіти, відповідно до якого діти з обмеженими можливостями мають право здобувати освіту в усіх навчальних закладах, а також отримувати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу в інклюзивно-ресурсних центрах. Ініціатором впровадження інклюзії в освіті стала Марина Порошенко, і на сьогодні вже 12 тисяч особливих дітей навчаються спільно зі своїми однолітками.

Підбиття підсумків трирічної роботи відбулося 25 січня у Києві під час Всеукраїнської конференції з інклюзивної освіти за участю Президента Петра Порошенка та першої леді Марини Порошенко. До заходу долучилися урядовці, директори інклюзивно-ресурсних центрів, представники благодійних фондів, організацій та голови облдержадміністрацій.
На початку заходу Петро Порошенко зазначив: «Інклюзія – це не лише для дітей з особливими потребами. Інклюзія – це не лише для їхніх родин, батьків. Інклюзія – це для всіх нас, громадян України, для нашої держави. Це характеристика нації на те, чи складає вона іспит на європейськість. Це одна з тих реформ, які змінюють не окремий сектор економіки чи державного управління. Це частина найважливішої, і я мушу сказати, найскладнішої, але водночас найпотрібнішої реформи, бо полягає вона в тому, що ми перетворюємо і змінюємо саме суспільство українське».
Крім того, Глава держави відмітив активну роботу місцевих громад у процесі реалізації даної реформи.
За словами дружини Президента Марини Порошенко, упродовж останніх трьох років Україна у впровадження інклюзивної освіти пройшла шлях, який європейські держави проходили десятиліттями. «Згідно з останніми даними, майже кожна четверта школа в Україні впроваджує інклюзивний принцип навчання. Безумовно, така тенденція впевнено наближає нас до європейських стандартів життя. Сьогодні в Україні від реформи інклюзивної освіти залежить доля майже одного мільйона дітей», – наголосила Марина Порошенко. Про стан впровадження інклюзивної освіти в Херсонській області присутнім доповів голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв: «Протягом трьох років кількість закладів загальної середньої освіти з інклюзивною формою навчання в області збільшилася на 51 одиницю. Тепер 444 дитини Херсонщини з особливими освітніми потребами навчаються в 101-му навчальному закладі. З метою надання якісних освітніх послуг постійно здійснюється перепідготовка та підвищення кваліфікації педагогічних

працівників». Також Андрій Гордєєв зазначив, що інклюзія активно впроваджується у Бериславському, Білозерському, Генічеському, Олешківському районах та в місті Херсоні, а в 2018/19 навчальному році до них долучилися освітні заклади міста Гола Пристань, Нововоронцовського, Верхньорогачицького, Каховського, Нижньосірогозького районів та Кочубеївської ОТГ.
У закладах освіти створюються ресурсні та сенсорні кімнати. На контролі Андрія Гордєєва перебуває впровадження інклюзії і в дитячих садочках. Наразі в області працюють 8 інклюзивних дошкільних груп. Крім того, спеціалісти надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами в інклюзивно-ресурсних центрах, які відкрито
у містах Херсоні, Каховці, Новій Каховці, Бериславському, Голопристанському, Новотроїцькому, Скадовському та Олешківському районах. «У 2019 році заплановано розширення мережі інклюзивно-ресурсних центрів на Херсонщині (у Білозерському та Генічеському районах) та відкриття 42 ресурсних кімнат», – наголосив у ході виступу голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв. Під час конференції було відзначено громадян, які активно долучалися до
співпраці у питанні соціалізації дітей з особливими освітніми потребами та зробили внесок у запровадження інклюзивної освіти в Україні. Так, подяку від Президента України Петра Порошенка та Марини Порошенко отримала Ірина Ханнікова, голова ГО «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини».

Андрій Гордєєв: "У 2019 році заплановано розширення мережі інклюзивно-ресурсних центрів на Херсонщині"