Навчальний інтерактивний семінар для представників Кочубеївської об’єднаної територіальної громади

25-26  липня 2017 року в приміщенні Кочубеївської сільської ради об’єднаної територіальної громади проведено навчальний інтерактивний семінар для представників Кочубеївської громади в рамках «Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку (U-LEAD)», компонент 2, початкова фаза, що виконується на замовлення Шведського агенства міжнародного розвитку (Sida).

На навчанні розглянуті питання «Діловий етикет та культура комунікації», «Технології ефективної комунікації», «Міжособистісне спілкування та ефективна взаємодія», «Гендерний аспект взаємодії з відвідувачами ЦНАП, «Клієнтоорієнтованість. Самоменеджмент у роботі з клієнтами», «Механізми виникнення і розвитку конфлікту», «Технології розв’язання конфлікту»

Учасники навчання отримали та поглибили знання з надання адміністративних послуг. В ході навчання учасники мали змогу ставити запитання та отримувати на них конструктивну відповідь. Навчання пройшло в теплій, щирій атмосфері., за що ми вдячні тренерам Наталії Дмитрівні та Сергію Юрійовичу.

За результами навчання проведено анкетування учасників семінару, за підсумками якого узагальнили пропозиції щодо проведення анкетування для покращення ситуації з надання адміністративних послуг.

Інформацію підготувала начальник  ЦНАП Дударь Н.В.

Візит за досвідом

29 червня 2017 року відділ Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Кочубеївської сільської ради об’єднаної територіальної громади здійснив ознайомчий візит до управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» .

Крім нас переймати досвід приїхали представники обєднаних територіальних громад Сумської, Полтавської та Запорізької областей.

Начальник управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми»  Алла Стрижова поділилась власним досвідом роботи та  познайомила з керівною командою управління.
Для всіх представників територіальних громад провели екскурсію управлінням, показали, як його працівники взаємодіють між собою. Також ми мали можливість ознайомитися  з програмним забезпеченням, з яким працюють в управлінні, причому дали змогу особисто перевірити його в роботі.

Заступник міського голови Ольга Волошина повідомила, в найближчій перспективі – видача у ЦНАПі ID-карток і закордонних паспортів. Почати надавати дану послугу планують уже в липні.

Візит представників Кочубеївської сільської ради об’єднаної територіальної громади  до Сум відбувся завдяки участі сільської ради в рамках програми проекту U-LEAD component 2 «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування». Мета даного  навчання – створити сучасні ЦНАПи у об’єднаних громадах, аби їхні жителі отримували адміністративні послуги швидко та зручно, без корупційних ризиків і могли поширювати власний досвід на інші громади.

Окрім обміну досвідом між громадами та вивчення найкращих практик другий компонент програми U-LEAD допомагає громадам розробити нормативну документацію для ЦНАПу, обрати модель та визначити перелік послуг, що надаватимуться. Також сприяє у ремонті приміщень під розміщення центрів надання адміністративних послуг, закуповує для них меблі та обладнання, навчає персонал, залучає населення до процесу прийняття рішень на місцевому рівні та до контролю з боку громадян за цим процесом.

Програма U-LEAD component 2 «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування» реалізується в рамках програми U-LEAD та фінансується Європейським Союзом і його державами-членами – Данією, Естонією, Польщею та Швецією.

Інформацію підготувала начальник  ЦНАП Дударь Н.В.